13 листопада відбулась перша зустріч учасниць проєкту «Empowering Women: Digitalisation and Export Acceleration» у форматі воркшопу «Історії успіху засновниць бізнесу».
Тема місяця, присвячена законодавству ЄС, правилам і можливостям фінансування, а також підтримці експорту та логістики в Україні, є надзвичайно актуальною для бізнесу та підприємництва. Особливу цінність надали три жінки-спікерки, які поділилися своїми історіями успіху.
На зустріч ми запросили три успішні бізнес-леді, кожна з яких поділились своєю історією успіху та унікальним досвідом, а також – викликами та шляхами їх подолання.
На початку менторка проєкту Марина Гончаренко відкрила зустріч, познайомила з планом та метою воркшопу та представила спікерок.
1. Оксана Твердохлібова – сертифікована консультантка з розвитку експорту, засновниця британської компанії Ukrainian Product Design. Бренд розробляє український предметний дизайн меблів, освітлення та предметів інтер’єру. Основний мотив – збереження української ідентичності, пошук нових форм та матеріалів через вивчення традиційного мистецтва, ремесел та способів виробництва. Природні форми і кольори, натуральні матеріали, та потужна філософія сталого розвитку й екологічного дизайну – ознака творчого об’єднання Марини.
2. Лариса Передерій – засновниця ТОВ «ХВИЛЯСТІ», яке виробляє грінки та інші снеки на Полтавщині в смт. Нові Санжари. Про свій бізнес яскраво розповіла декількома тезами – «наполеглива праця та системність, дружній і потужний колектив, маленьке, проте амбітне підприємство, 80 працевлаштованих фахівців. Завдяки якості та креативному підходу продукт «Хвилясті» здобув популярність не лише серед українських споживачів, а й вийшов на ринки Польщі, Чехії, Іспанії та інших країн.
3. Катерина Семенова -— сертифікована тренерка бізнес-програм. Засновниця тренінгової агенції «Іnzhyr», яка допомагає жінкам розвивати власну справу та досягати професійного зростання. Агенція спеціалізується на програмах особистісного розвитку, управління бізнесом та підвищення ефективності.
Історії жінок-підприємниць, що поділилися своїм різноманітним досвідом, дійсно стали потужним джерелом натхнення для учасниць проєкту. Кожна з них представила власний унікальний продукт та стратегії виходу на ринок, показуючи, як завдяки різноманітним підходам і сміливим рішенням можна будувати успішний бізнес.
Цей «ковток натхнення» був не лише про досягнення, але й про подолання викликів: від адаптації продукту під різні вимоги ринків до створення стратегії, що враховує специфіку міжнародної логістики, законодавства та партнерських відносин.
Навіть попри пізній час проведення воркшопу, учасниці проєкту продемонстрували справжню залученість та активність. Виразили очікування наступних подібних зустрічей, яких плануємо провести ще чотири в рамках проєкту «Empowering Women: Digitalisation and Export Acceleration».
Проєкт Empowering Women: Digitalisation and Export Acceleration фінансується Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV).