«Дружні громади: комплексні послуги, самоорганізація і взаємодопомога ВПО Полтавщини»

Проєкт "Дружні громади: комплексні послуги, самоорганізація і взаємодопомога ВПО Полтавщини"

Мета проєкту: Зміцнення стійкості та розвиток соціальної спрямованості Полтавської, Кременчуцької та Котелевської громад Полтавщини, шляхом визначення і задоволення потреб ВПО, створення і забезпечення системної роботи Центру підтримки ВПО в м.Полтава, волонтерських груп взаємодопомоги, забезпечення освітніх потреб, надання психологічної, коучингової і юридичної підтримки постраждалим внаслідок військової агресії. Проєкт реалізовувався протягом 9 місяців, починаючи з серпня 2022 року по лютий 2023 року, та був націлений на якісний перехід від пасивної інтеграції ВПО в громади до активної. Провівши попередньо фокус-групові дослідження і проаналізувавши запити з потреб переселенців, команда ГО «Інша жінка» визначила необхідні саме зараз теми тренінгів, які успішно провели в трьох громадах .

Теми:
-«Сила оточення»;
-«Просування бізнесу в соціальних мережах»;
-«Канва бізнес-моделі: як спланувати та запустити власну справу»
-«Експрес тренінг з комунікації: як по-справжньому слухати і підтримувати людей»

Пройшовши теоретичний курс та практичні рекомендації, учасниці проєкту, ще скористалися індивідуальними консультаціями юриста, психолога та коуча.
Такий комплексний підхід не просто допоміг налагодити комунікацію ВПО в приймаючих громадах, але й деяким учасницям вдалося відновити власну справу, працевлаштуватися та долучитися до громадської діяльності. Кінцевим етапом проєкту було проведення Форуму «Інтеграція ВПО в Полтавській області»

Проєкт впроваджується ГО "Інша Жінка" у рамках проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні ПРООН "ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної та місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни" за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).


ШВК
Заходи
В проєкті передбачено ряд активносте, що доповнюючи одна одну, як найкраще сприяють в досягненні мети проєкту. А саме:
  • 1
    День відкритих дверей для ВПО
    В офлайн форматі організовано День відкритих дверей у кожній з трьох громад, за участю представників місцевої влади, ВПО, активістів, громадськості. Всього прийняли участь 150 осіб. Основною метою проведення заходу є налагодження діалогу між владою, ВПО та громадськістю, презентація Проекту та його можливостей, обговорення існуючих на сьогодні в громаді можливостей для ВПО, обговорення проблемних питань та формату подальшої роботи.
  • 2
    Фокус-групові дослідження
    Вивчення психологічних, юридичних і освітніх потреб постраждалих від військової агресії осіб, які тимчасово проживають на території 3 громад Полтавщини.Всього проведено 6 фокус-груп, у кожній громаді по дві за участю 7-10 осіб у одній, загальна кількість учасників всіх фокус груп склала 50 осіб учасників, серед яких ВПО, представники місцевої влади та громадськості.
    В результаті опитування було визначено потреби та основні проблемні питання з якими стикаються внутрішньо переміщені особи в громадах.

  • 3
    Тренінг «Сила оточення»
    Чи є моє оточення ресурсним або токсичним? Чи я для свого оточення є ресурсною або токсичною? Чому важливо формувати своє середовище, як зупинити «емоційні гойдалки» та підзарядити «внутрішню батарейку»?! – над цими питаннями розмірковували учасниці тренінгу та навчалися стабілізовувати свій стан під наглядом досвідченого, уважного тренера.

    Самоусвідомлення людини як особистості залежить від оточення, під впливом якого вона перебуває і яке в певній мірі формує іі вподобання та прагнення.

  • 4
    Тренінг «Ефективна комунікація»
    Учасниці тренінгу прослухавши теоретичну частину, мали змогу продемонструвати на практиці свої напрацьовані за життя комунікативні стратегії та скоригувати їх, відповідно до зауважень тренера та отриманого зворотного зв'язку групи.

    Також дівчата оцінили наскільки різними є реакції різних людей на один і той самий інформаційний блок та як можна коригувати реакцію співрозмовника змінюючи свої стандартні методи ії комунікації на нові.

  • 5
    Тренінг «Канва бізнес-моделі»
    Учасниці тренінгу прослухали теоретичний курс та практичні рекомендації, мали змогу об'єднавшись в команди, пофантазувати на тему відкриття власного бізнесу та за допомогою інструменту «канва бізнес-моделі» створити готовий покроковий план відкриття власного, поки що, умовного підприємства.
  • 6
    Тренінг «Персональний бренд: просування в соціальних мережах»
    Учасниці мали змогу попрактикуватись у створенні власного бренду, оформити бізнес сторінку, навчилися визначати цільову аудиторію.

    Ознайомившись з теорією, всі учасниці прийшли до висновку, що вони змінили своє уявлення до підходу, створення і розвитку свого персонального іміджу в соціальній мережі.

  • 7
    Регіональний Форум інтеграції ВПО
    Учасниками Форуму стали представники: органів державної влади та самоврядування; бізнесу; громадських організацій та благодійних фондів; преси; громадського та державного сектора; патрульної поліції; активісти, лідери думок та переселенці. Загалом форум зібрав 60 гостей з Полтави, Кременчука, Харкова, Олександрії, Краматорська та Котельви.

    Мета проведення Форуму – це підвищення рівня співпраці влади та громади у напрямку адаптації ВПО, обмін позитивним досвідом, напрацювання нових корисних соціальних зв'язків, розробки підтримуючих проєктів та гуманітарних ініціатив для допомоги ВПО.


ШВК
Дякуємо за Вашу допомогу у втіленні ініціатив та суспільно важливих проєктів. Ми завжди прозоро звітуємо про всі залучені кошти

ШВК
Ініціативи волонтерів
Благодійна допомога

    ШВК
    Зустрічі, заходи та події
    Про тих, хто втримує баланс добра у нашому суспільстві, варто говорити гучніше! ❤️

      ШВК
      Звітуємо тут
      Повна прозорість та підзвітність
      Ми прагнемо унеможливити спекуляції та маніпуляції на темі благодійності і волонтерства

        ШВК
        Наші проєкти
        Важливий проєкт від #іншажінка для жінок, які страждають від домашнього та ґендерно зумовленого насильства
        Навчання людей з інвалідністю сучасним професіям у IT-сфері та - що надважливо - їх подальше працевлаштування

        ШВК
        Наша команда
        Вам потрібна допомога або Ви бажаєте підтримати інших?
        Телефонуйте координаторкам проэкту:
        Юлія Цибульська
        Засновниця та керівниця ШВК
        Голова ГО Інша Жінка
        Керівниця освітнього хабу Інша Освіта
        Засновниця школи IT-освіти doIT School
        Марина Куркач
        Координаторка ШВК
        Волонтерка. Громадська діячка
        Засновниця проєкту Почуй Тишу
        Координаторка проєкту Досить!
        Інна Бутенко
        Координаторка ШВК
        Волонтерка. Психолог
        Мотиваційний спікер
        Тренер з саморозвитку

        ШВК
        Корисна інформація
        Новини

          ШВК
          Блог Волонтера
          Важливі теми, на які потрібно говорити. Про добро, довіру, волонтерство, вчинки та багато ін.

            ШВК
            ЗМІ про ШВК

              ШВК