Інша Жінка. Регіони

«Інша жінка» допомагатиме олександрійкам досягати мети

Інша Жінка. Олександрія
В Олександрії громадська діячка, керівниця тренінгового центру «Мозаїка» Анна Орловська очолила регіональний осередок ГО «Інша жінка». Активістка розповіла «В об’єктиві» про ідеї та ініціативи організації.

Анно, що це за організація, коли вона була заснована?
Громадська організація заснована у 2018 році у Кременчуці підприємницею Юлією Цибульською. Актив організації – жінки-експертки, які мають досягнення у певній галузі: бізнесі, суспільній роботі, мистецтві та творчості, та готові приділяти час суспільно-важливим проектам, ділитися досвідом, підтримувати інших.
Чи вдалося вже «Іншій жінці» реалізувати якісь проекти?
Організація реалізує ініціативи у напрямку гендерної рівності, розвитку жіночого підприємництва та попередження домашнього насильства, у тому числі через фінансову незалежність. На запрошення «Іншої Жінки» Кременчук відвідали Ніна Левчук, Марія Єфросиніна, Ольга Фреймут, яка запропонувала бути Амбасадором організації. У 2019 році був реалізований пілотний проект школи бізнесу для жінок у Кременчуці, переможниця отримала 30 000 грн. на розвиток власної справи та відкрила соціальний центр з вивчення іноземних мов. У 2020 «Інша Жінка» створила Бізнес-інкубатор з розвитку жіночих ініціатив.

Я так зрозуміла, Ви вирішили не лише підтримувати кременчуцьких колег, а й створити власний в Олександрії?
Так, у січні 2021 року організація взялася маштабувати успішний досвід, відкрила регіональні осередки не лише в Олександрії, а й в Полтаві, Горішніх Плавнях, Харкові, Дніпрі, щоб допомогти ще більшій кількості жінок реалізовувати себе.
Особисто для Вас, яке значення має цей проєкт?
Я давно мріяла розмежувати платні освітні послуги та громадську діяльність своєї команди. Тому коли отримала пропозицію очолити осередок «Іншої жінки», не вагаючись погодилася. Вірю в жіноче лідерство та хочу допомагати жінкам не лише на платній основі, а й за рахунок грантів і інвестицій у жіночі бізнес-ідеї.
Які найближчі плани і як будете їх реалізовувати?
Планується проведення бізнес-сніданків про НЕ-успіх з жінками-підприємцями для жінок, організація і проведення фотовиставки «НЕ-жіноча справа» для зміни стереотипного відношення до поділу професій на суто чоловічі та жіночі, запис подкасту «MUST HAVE. Ключові навички майбутнього» для розвитку м’яких навичок. До речі, запис подкасту реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Проекту «Активні громадяни» і буде втілюватися впродовж першої половини 2021 року. Доступ до всіх звукозаписів безкоштоний.
Кожна олександрійка може долучитися до ГО «Інша жінка», щоб почати реалізовувати себе. Для початку варто підписатися на фейсбук-сторінку Інша Жінка/ Divergent Woman.Олександрія, аби не пропустити анонсів заходів і першими отримати доступ до подкасту.

Інтерв'ю на сайті В об'єктиві - https://inthelens.info
2021-01-27 09:00