Антикризовий бізнес. Як бізнесу навчитися заробляти в умовах невизначеності?
Антикризовий бізнес. Як бізнесу навчитися заробляти в умовах невизначеності?
Важлива задача будь-якої компанії - позбутися хаосу та структурувати бізнес, адже це запорука скорочення витрат, підвищення ефективності і саме прибутку.
А під час глобальної (світової) та локальної (в рамках нашої країни) кризи 2020 року, підприємців спіткає багато вимушених тревог та невизначеностей, що додають хаосу у дії багатьох підприємців:
● чутки про другу хвилю ковіду ● страхи про майбутнє ● неможливість довгострокового планування ● інколи планування неможливо навіть на тиждень ● максимальний строк планування 2-3 дні, а в деяких сферах - доба ● потрібен не лише план А і B, а й плани C, D, E, F та навіть план G ● руйнуються стратегії ● сучасні ЗМІ зі швидкістю звуку розповсюджують паніку та підсилюють вже існуючі страхи ● знову під загрозою садочки, школи, ВУЗ та взагалі - освітні проекти.
Тож, виходячи з ситуації навколо, позбутися хаосу (в першу чергу - у власних думках) та налагодити чітку структуру - першочергові задачі бізнесу, завдяки яким можна навіть у період великих невизначеностей, швидше за інших на вашому ринку, реагувати на зовнішні зміни, приймати більш зважені рішення та більш ефективно та гнучко керувати бізнесом.
Досягти цих цілей можливо завдяки: ● спрощенню ● автоматизації ● цифровізації ● трансформації
І карантин навесні 2020 вже допоміг у цьому пришвидшитись. Ми дуже чітко побачили, без чого може існувати ваш проект, а що вкрай потрібно. Ми скоротили кількість нарад, змогли швидше відпрацювати різні інструменти онлайн-комунікації та економії часу. Менше часу витрачаємо на наради та переміщення, пов'язані з відрядженнями.
Провідні економісти країни прогнозують, що з іспитом на кризу впораються не всі компанії — це пов'язано не тільки з галузями, а й умінням самих бізнесів адаптуватися. Є прогнози, що 2/3 українських компаній не адаптуються в цю кризу і це катастрофа. Економіка змінилася кардинально, за прогнозами залишиться два типу компаній: 1. Які швидко трансформуються і будуть заробляти в 2 рази більше. 2. Які закриються. Щиро бажаю кожному з нас опинитися в меншості, що подолає виклик часу.
Тож, що можна зробити вже зараз? ● подбати про “живі” гроші для вашої родини та бізнесу ● позбутися активів та пасивів, які ви не можете обслуговувати ● шукати новий “біль” клієнта ( в рамках вашого проекта та потужностей) та пропонувати рішення ● шукати нові рішення для тих ресурсів, що простоюють під час кризи ● заробляти на зміні попиту прямо під час кризи (базові рівні піраміди Маслоу) ● створювати запас міцності, для того щоб зачекати, коли він скінчиться у інших гравців вашого ринку, щоб додати собі їх долю ринку (зменшення орендної ставки, реструктуризація кредитів, відтермінування комунальних платежів, виплат постачальникам, оптимізація зарплатного фонду) ● спостерігати, аналізувати та вивчати дії великих компаній, що діють у вашому сегменті. Так, у вас можуть бути різні можливості, проте сам зміст трансформації та зміни пріоритетів буде зрозумілим.