ШВК. Ініціативи та соціальні проєкти
2021-07-01 02:23 Архів ініціатив

Збір коштів на апарат "Cytospin" для відділення онкогематології в Полтавській дитячій клінічній лікарні

Рецидив - це повернення хвороби. Нейролейкемія (НЛ), або нейролейкоз, - одне з важких ускладнень гострого лейкозу (ОЛ), яке раніше зустрічалося у 30-50% дорослих хворих ОЛ і у 70% дітей.

З початком введення профілактики НЛ (1970-ті роки) у вигляді раннього інтратекального введення цитостатичних засобів це ускладнення спостерігається у 5-10% хворих ОЛ.

Щоб визначити чи виключити нейролекоз особливо на початку лікування ПОТРІБЕН апарат "ЦІТОСПІН". Вартість такого апарату 15 071 євро.


Татьяна Ященко разом з Андрієм Пасічним та з їх фондом, відкривають збір на цей апарат.

Апарат для відділення ОНКО гематології в Полтавській дитячій клінічній лікарні.


Надати допомогу можна за реквізитами фонду:

Найменування отримувача: БФ НАМАЛЮЙ ЩАСТЯ

Код отримувача: 43859002

IBAN: UA023052990000026006041204497
ПОЛТАВСЬКЕ ГРУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
Корпоративна картка фонду 4246 0010 0099 3240. Ященко Тетяна Миколаївна
Тел. 097 069 42 27

За останні 3 роки у Полтавскому відділення дитячої онко гематології,
пройшли лікування більше 79 дітей тільки з Кременчука, Горішніх плавнів та кременчуцького району, за рік більше 20.

Зараз є дуже велика потреба в апараті ЦИТОСПІН 4 він вкрай необхідний для цього відділення. Вартість апарату 15071 євро.

Цей апарат дає змогу якісно провести дослідження та діагностику біоматеріалу на наявність ракових клітин та визначити діагноз.
Лейкози лімфо та мієло, нейролейкои, лімфоми неходжкінські (Т- і В), всі пухлини, які супроводжуються ураженням плеври й черевини (тобто метастазувунням). В дорослій онкології взагалі всі випоти й біологічні рідини (ліквор, рідина з плевральної порожнини - між листками, які вкривають легені, та рідина з черевної порожнини) - все дивляться після цитоспіна.
Цитоспін може бути потрібен й 3 рази не день й 5, в залежності від того, скільки дітей буде мати люмбальну пункцію. Так, наприклад тільки при лікуванні лейкозу, на І протоколі може бути 5 пункційй відповідно досліджень (це стандартна ситуація), або 7 (якщо є ЦНС позитив(, на мМ протоколі - 4 пункції (й дослідження), на ІІ протоколі - 2 (якщо стандарт) і 4 якщо ЦНС (нейролейкоз)позитивна дитина. Тобто, тільки на інтенсивному лікуванні буде від 11 до 15 досліджень. Плюс ще підтримуюче лікування - там ще 6 досліджень. І це - якщо дитина йде нормально, без ситуацій, коли необхідна додаткова діагностика.
У відділенні в середньому за рік проходить від 9 до 15 "новеньких" з лейкозами.
От і всю суму за нього поділити тільки на кількість дітей за рік х на кількість досліджень в стандартних ситуаціях (візьмемо 11+7 = всього буде 17 досліджень на дитину),
452130 (це в грн) : 17 (досліджень) : 15 (дітей) = 1774 грн (на одне дослідження). Як нам мене, то вже й не така величезна сума.

Але це тільки прорахували за рік!!!
А як врахувати, що досліджень практично ЗАВЖДИ треба більше, то це ще менша сума вийде.

Але ж якість надання допомоги виростає тоді в декілька разів! Ми стаємо практично європейською клінікою!

Діагностика по кістковому мозку - в ОХМАТДИТі, і вони розумничкі і великі молодці, розвиваються шаленими темпами!
А у нас щоб ліквор досліджувати - бо іншого варіанту немає, для доставки в іншу клініку, або центр - треба подолати забагато км (дозволяється тільки протягом 1.5 год максимум, бо тоді розпадаються клітини, й матеріал непридатний стає.

А ще: цього літа нам його дуже-дуже не вистачало.
Було двоє дітей в критичному стані, коли ми не могли зробити біопсію лімфатичного вузла, наростала пухлинна маса просто шаленими темпами, а в легенях накопичується рідина, так от, можна брати в таких випадках рідину з плевральної порожнини (це такі листки, які огортають легені й між ними маленька щілинка, а коли є пухлинний процес чи запалення - там накопичується рідина, яка може містити пухлинні клітини) або рідину з живота (там також така ж ситуація) і пропускати через таку центрифугу(Цитоспін), тоді препарати максимально інформативні. Нам прийшлося набирати цю рідину у двох дітей і все (а це було приблизно 400 мл!) чуть не на ракетах доставляти в Київ Тобто у нас стояло питання: чи правильна й виважена діагностика ( яка при таких захворюваннях проводиться достатньо довго - декілька днів, може й тижнів) чи рятування життя дитини.
Дяка Богу, що все зробили вірно й вчасно. Але це ж стрес. І для персонала, і для батьків, для дитини я взагалі мовчу…
Це стандарт діагностики у всьому світі.
Тому нам потрібна допомога щоб купити такий важливий для лікування дітей апарат Цитоспін 4.

За даними сторінки волонтера Татьяна Ященко

#ШтабволонтерівКременчука #ІншаЖінка #онкологія