Блоги Інших

Без паніки. Як побороти стрес та навчитися приймати зважені рішення

Без паніки!

Як побороти стрес на роботі та навчитися приймати зважені рішення?

Більшість людей бояться стресу та стресових ситуацій, бо, насамперед, ці ситуації ведуть до змін, а іноді - до глобальних змін в житті людей. Підсвідомо людина являється лінивою істотою та швидко звикає до одноманітності та комфорту. Але наше життя так влаштовано, що нічого не стоїть на місці, все постійно рухається і розвивається. Тож іноді, для того, щоб людина зрушила з місця і пішла далі, для розвитку в будь-якій сфері свого життя, вона віч-на-віч знайомиться з феноменом, ім’я якому - стрес. Тож давайте розберемо цей процес з одного і з іншого боку!

Уявімо ситуацію, коли стрес вже є частиною життя людини. Тут найперше і найголовніше - вимкнути стан паніки. Ситуація вже сталася, і цей факт потрібно прийняти. Стрес не завжди поганий. Він може допомогти вам залишатися зосередженим, здатним впоратися з новими викликами, тримає у тонусі під час вирішення кризової ситуації. Але є і інша сторона стресу, яка викликає у вас почуття занепокоєння, виснаження та переживання. І коли напруження стає забагато, воно починає завдавати шкоди вашому розуму і тілу.
Стресостійкість - важлива навичка розвитку людини, і ми самі можемо напрацьовувати цю здатність протягом всього життя. Людині корисно і важливо для вирішення стресових ситуацій, при наявності стислих термінів, умов та вимог напрацьовувати навички психологічної відновлюваності. Це дасть змогу розцінювати будь-яку ситуацію об’єктивно і бути готовим приступити до вирішення питань, що з’явилися. Із багатьох способів підвищення власної стресостійкості та психологічної відновлюваності є стратегічні - ті, що варто інтегрувати у своє життя і впроваджувати систематично для формування навичок, а також тактичні - ті, що допоможуть вам швидко опанувати себе у напруженій ситуації

Тактичні способи:

● Змініть обставини (локацію, стан), якщо це можливо

● Займіться корисною справою

● Послухайте гарну музику

● Спілкуйтеся з людьми, що викликають довіру

● Глибоке дихання (кисень дуже важливий для нашого тіла та розуму!

Стратегічні способи:

● Піклуйтесь про себе

● Сон - не менше 8 годин

● Намагайтесь позбутися шкідливих звичок

● Підвищуйте свою фізичну активність

● Не контролюйте неконтрольоване - це неможливо

● Працюйте над своїм негативним мислення

В будь-якій ситуації, при будь-яких обставинах, перш за все потрібно залишатися просто людиною, не втрачати своїх людських якостей таких, як розуміння, небайдужість, емпатійність, відповідальність за своє життя та за життя оточуючих. Ми не можемо контролювати все і усих, з ким комунікуємо, працюємо, дружимо та, навіть, з ким живемо. Людина завжди приймає своє вірне рішення, і наш обов’язок прийняти його з розумінням. Це вміння сильної людини. Тож, якщо наш світ зараз створив нам глобальну кризову ситуацію, значить він вірить в нашу людську силу, а значить ми впормеємось! Головне - прийняти це зараз з розумінням.


Без паніки!
Блог Інни Бутенко