Але, як відомо, у нас і так багато контролюючих. А от з працюючими - біда. Тому, закатавши рукава, цей тиждень проводжу в узгодженнях, домовленностях, дзвінках та зустрічах.
Отже, звітую про перші кроки на шляху до #мережа_притулків_полтавщини (за цим хештегом ви зможете побачити весь обсяг робіт, що зроблено/буде зроблено, оцінити результати, дізнатися подробиці)
☑ узгодили із заступницею голови ОДА Катериною Рижеченко загальну концепцію проєкту та план дій. Маємо спільне завдання - перезапустити роботу притулка під Кременчуком та за 2-3 місяці вийти на його 50% заповнюваність, до кінця року - на 100% заповнюваність
☑ є проблема в узгодженому алгоритмі дій між службами, що повинні реагувати на випадки насильства.
Але це вже вирішили в Херсоні, де з 2019 року працює притулок та де я, власне, була вражена організацією його роботи та взаємодії з іншими органами.
Просто приклад: за 2-3 години вони встигають відреагувати на виклик, приїхати, скласти необхідні документи, відвезти потерпілу на обов’язкове медичне обстеження (можуть бути різні невидимі травми, обов’язковий COVID-тест тощо) та заселити жінку (часто - з дітьми) до притулку. Ось це - приклад оперативного реагування. І саме тому вже найближчим часом ми зробимо спільну зум-зустріч для того, аби наш обласний притулок з іншими службами міг працювати так само ефективно.
☑ в самому притулку вже ведеться робота з встановлення тривожної кнопки, пошуку рішень з охорони об’єкту, його технічного оснащення (офісна техніка, ноутбуки, плазмові телевізори) для того, аби персонал притулку та їх клієнти могли використовувати технології для дистанційного навчання. Це курує Катерина Рижеченко
☑ попередньо є домовленість із запуску інформаційної компанії з громадами. Працюю над нею також. Залучаємо патрульну поліцію, волонтерок з громадської організації «Інша Жінка». Люди повинні знати про те, що в області існує притулок (фінансується коштом обласного бюджету, 2 млн грн на рік) і що туди вони мають повне право потрапити на безкоштовній основі. Про це буде окремо
☑ доробляю презентацію по ініційованій мною концепції мережі шелтерів, які будуть утримувати себе за рахунок соціальних підприємств на їх базі. Попередньо опрацьовую 2 напрямки діяльності: швейне виробництво (гуртове, колаборації з укр брендами, відшив на експорт) та діяльність кол-центрів/віддалених відділів продажів (високий попит на цю послугу, робота у сфері B2B, річні контракти, що забезпечують сталість роботи)
Досить терпіти насильство! Працюємо далі
#депутатцибульська