ШВК. Зустрічі, заходи та події

ГО Інша Жінка відвідала притулок для постраждалих від домашнього насильства у Херсоні

З візитом у Херсоні

Далі пряма мова від голови жіночої організації «Інша Жінка» Юлії Цибульської:

Коли дізналася, що тут діє один з кращих притулків для постраждалих від домашнього насильства в Україні, вирішила, що маю там бути

Керівник - пані Наталя - зустріла у сучасному та світлому (що важливо) приміщенні.

Я дізналася від неї стільки практичної інформації про організацію роботи, процедури, бюджети, який можливо вкласти у годину розмови.

Вважаю, що подібні заклади повинні бути в кожному з міст обласного значення (крім Полтави, де вже діє притулок, у Кременчуці, Горішніх Плавнях, Миргороді, Лубнах). Про необхідність такої регіональної програми говорила під час останньої сесії.

Притулок працює як структурний підрозділ Центру соціальних служб та молоді. Фінансується за рахунок місцевого бюджету, створений за фінансування закордонних партнерів-донорів (є на табличці в зоні рецепції)

Всього тут 15 місць. Штат нараховує 7 осіб, 4 з яких є працівниками з соціальної роботи - які безпосередньо контактують з жертвами.

Працює у цілодобовому режимі, оскільки більшість інцидентів, коли викликається поліція чи спецпідрозділ Поліна, відбуваються ввечері чи вночі. У час, коли більшість установ, що працюють у сфері протидії та профілактики домашньому насильству, зачинені.

У притулку забезпечують психологічну, юридичну, консультативну допомогу, проживання, харчування, необхідними речами та засобами гігієни жінок, яким небезпечно для життя залишатися вдома. У яких немає інших варіантів, де переховуватися від домашнього агресора. Також допомагають з пошуком роботи та влаштуванням дітей у заклади шкільної/дошкільної освіти.

Більшість з жінок потрапляють з маленькими дітьми дошкільного віку.

Притулок має договір з охоронною структурою, час приїзду на виклик 2 хвилини.

Що важливо, адреса закладу зберігається у секреті. З міркувань безпеки. Ми підписали теж заяви про нерозголошення.

У якості методичної літератури везу з собою подаровані матеріали для роботи з дівчатами та жінками, що пережили насильство та - що важливо - з їх кривдниками. А ще є алгоритм роботи медичного працівника під час роботи з жертвами домашнього насильства - покрокова інструкція, яка дозволить забезпечити якісний огляд та оформлення документів.

Працюю далі...

#іншажінка #divergentwoman