Паперовий друг, який завжди вислухає
Ведення щоденника – не така проста справа, як здається на перший погляд. Це особиста річ і лише сама людина визначає, що, як і коли вона закарбує на папері. Це можуть бути думки про життя, розповіді про різноманітні ситуації, душевні переживання або інформація про те, як пройшов день. До того ж ведення щоденника допомагає розвинути в собі певні якості. Які ж саме?
Щоденні записи розвивають дисципліну: повторювати нескладну дію регулярно в рази важче, ніж виконати складне завдання одразу. Привчивши себе до щоденних записів, ви побачите, наскільки легше виконувати рутинну роботу. Саме вона є великою складовою успішного результату.
Кроки до мети
Ми не завжди адекватно сприймаємо те, що робимо: все починається з ідеї, потім виникає мета. І вже на шляху до мети включається лінь. Як же тут допоможе щоденник? У ньому ви побачити кожен зроблений крок – що зроблено і що не зроблено. Поступові зміни не дуже помітні, але надзвичайно важливі. І нехтувати ними не варто.
Антистрес
Іноді так важливо дати вихід емоціям, щоб не тримати їх усередині себе! Але про сказане під гарячу руку ми доволі часто шкодуємо. Постійно жалітися на життя друзям та знайомим – теж не вихід, адже не факт, що ваші почуття залишаться таємницею. А папір – стерпить усе.
Спостереження за самим собою
Щоденник допоможе побачити себе в ретроспективі. Цей погляд дасть необхідне розуміння: ми змінюємося, розвиваємося, вдосконалюємося, отримуємо життєвий досвід. Якщо не думати про це, то здається, що життя стоїть на місці. Ось навіщо люди ведуть щоденник.
Сучасний вигляд щоденника
У наш час паперовий зошит в якості щоденника втрачає свою актуальність. Але потреба ділитися своїми думками та емоціями нікуди не ділася. Зараз люди активно використовують соціальні мережі в якості щоденника: діляться думками, враженнями, спогадами.
І дійсно, навіщо вести паперовий щоденник, якщо він може жити у вашому планшеті чи смартфоні під надійним паролем? Сучасні технології дозволять не тільки завжди носити записи з собою, але і групувати їх за різноманітними категоріями (родина, робота, спорт). Існують і окремі застосунки для ведення щоденника або фіксування результатів у спорті або харчуванні. Однак у веденні електронного щоденника (або як зараз прийнято називати «блогу») може бути два боки (особливо якщо ми говоримо про соцмережі).
Важливо пам’ятати, що ваші думки у відкритому доступі можуть подарувати вам не тільки позитивні емоції. Чому ж? Відповідь проста: не всі люди поділятимуть ваші думки та твердження, тому потрібно бути готовим до негативної оцінки ваших переживань та почуттів. І не сприймати це серйозно, адже всі люди різні.
#блогиінших #іншажінка #divergentwoman