Блоги Інших

Створити бізнес у кризу. Крок у прірву чи надможливість?

Створити бізнес у кризу. Крок у прірву чи над можливість?

Карантин карантином, тиждень-другий дозволили почуттям взяти гору – але треба повертатися до реальності та будувати фундамент того, за рахунок чого ти будеш існувати вже завтра.

Думати про це - замало. Потрібно рішуче діяти. Саме це, до речі, відрізняє успішного підприємця від інших.  Блискавична реакція, моментальна дія та здатність приймати важкі рішення швидко. Тому якщо ми говоримо про бізнес, то це завжди - про конкретні результати, а не про розмови.

Світ змінився, і головна навичка зараз – не вміння масштабуватися, а вміння адаптуватися. Швидко. Безболісно. З мінімальними втратами. Тому якщо ви володієте невеликою компанією, то це зробити буде найлегше. В майбутньому-вже теперішньому світі, що непередбачуваний, саме такі компанії зможуть проходити випробування на міцність та виживати. А що робити, аби у вас з'явилася така невелика власна компанія, поговоримо просто зараз.


Вважаєте, що бізнес у кризу роблять лише навіжені? Тоді приємно познайомитись, я ЦЕ зробила. Власноруч. За кілька місяців до подій 2014 року. З 2000 доларами початкового капіталу. 

Що мені тоді не вистачало? Кола таких же навіжених, як і я. Але я їх сама шукала у інформаційному просторі. 
Для чого? Аби розвиватися швидко, не повторюючи ті помилки, які зробили інші. Вчитися вирішувати складнощі, які у багатьох в моїй сфері були спільними. Ця стратегія надала мені більше досвіду та практичних навичок, ніж 5 років мого зубріння економічних постулатів та надто складних розрахунків. Але економіку вам варто вивчити теж…


Отже, бізнес у кризу чи карантин можна робити. Крапка. Які переваги у цьому?

  • Ви можете заснувати компанію з мінімальним капіталом (обирайте ті напрямки, які є потенційно привабливими для розвитку у майбутньому та/або потребують лише інтелектуального капіталу)
  • Доступна оренда (зараз на цьому також можна зекономити)
  • Сформувати класну команду ( в час, коли великі компанії змушені скорочувати штат працівників, багато професіоналів втратять роботу, а тут – ви)
Сподіваюсь, я запевнила вас у тому, чому варто спробувати. Отже, з чого почати?
        • Перш за все, з освіти. Тому що теорія дає розуміння глобальних законів та як влаштований світ. А практика – як виживати у цьому світі та заробляти на життя
        • По-друге, що вам потрібно знайти – відповідне оточення. Людей, що займаються бізнесом у вашому місті, районі. Спілкуватися з ними. Задавати питання. Просити про допомогу
            • По-третє - знайти собі ментора. Це – запорука вашого швидкого розвитку та руху вперед. Є підприємці, яким приємно бути корисними іншим власним досвідом
            • В -четвертих, визначити свою ідею. Це – надважливо. Вона повинна бути такою, яка має необмежений потенціал для розвитку, але потребує обмежений обсяг ресурсів для запуску. В період кризи та нестабільної економіки, це – ваша сто відсоткова безпрограшна стратегія, яка дасть змогу зажди залишатися «на плаву» та виживати
            • В-п’ятих, сформувати команду. І навіть якщо ви зараз у себе один чи одна, на початковому етапі цього – достатньо
            А про те, які існують інструменти для того, аби отримати все те, про що я написла вище – розкажу вам у наступному випуску мого блогу.До зустрічі, мої майбутні бізнесмени!
            2020-04-10 23:31 Блог Юлії Цибульської